Książki, Książki dla kobiet, Prezenty

Starzy przyjaciele – Silvia Soler

Starzy przyjaciele – Silvia Soler

Lidia, Ada, Santi, Marc i Mateu – pięć osób, których początki znajomości mają miejsce w Akademii Sztuki. W opowieści „Starzy przyjaciele” wyjeżdżają do Paryża, aby zobaczyć prace Paula Gaugina – francuskiego malarza impresjonistycznego. Wspólna obecność w stolicy Francji tworzy więzi przyjaźni, które mają szansę utrzymać się przez całe życie.

Czas pokaże…

To co młode i entuzjastyczne, pełne pasji, ideałów, szlachetnych deklaracji i energii, musi skonfrontować się z rzeczywistością doświadczeń. „Starzy przyjaciele” każdego dnia dzielą ze sobą to co dobre i złe, ekscytujące i rozczarowujące, piękne i bolesne. „Wytrwać do końca” staje się najważniejszą wskazówką relacji – dokładnie tak jak w codziennym życiu. Doskonała powieść obyczajowa napisana została tak, by odbiorcy mogli utożsamić swoje indywidualne historie z historiami bohaterów. Dzięki lekturze można wrócić do własnych radości związanych z pierwszymi przyjaźniami i marzeniami. Artystyczne tło stanowi dodatkową jakość.

„Starzy przyjaciele”  – dla kogo książka?

Książkę powinni przeczytać wszyscy:

  • marzący o prawdziwej przyjaźni lub zmagający się z trudnościami w relacjach
  • doceniający wartość zaufania, bliskości i lojalności
  • poszukiwacze fikcji obyczajowej i interesującej fabuły literackiej
  • wrażliwcy i sympatycy sztuki w powieściach i filmach

Każdy człowiek jest istotą społeczną, a największym szczęściem jest możliwość budowania wartościowych relacji. Tworzone przyjaźnie są nieustannie poddawane próbom i zadaniom, które weryfikują początkowe wizje, nadzieje i plany. Jak poradzić sobie z trudnościami? Czy i gdzie istnieją granice pomiędzy tym co nienaruszalne a tym co trzeba od nowa przewartościować? Czytelnicy powieści „Starzy Przyjaciele” mają okazję do przyglądania się historiom, które rodzą pytania, pozostawiając miejsce na indywidualne odpowiedzi. Sylvia Soler proponuje podróż po emocjach, głębokich śladach wdzięczności i jednoczesnych urazach. Nie przygotowuje jednak dla swoich fanów jasnych i jednolitych ścieżek, ale inspiruje do własnych poszukiwań i własnego rozumienia tego co dzieje się między ludźmi. Losy piątki bohaterów inspirują, podpowiadają, zadziwiają a momentami także bawią. Są spójną kompozycją na lepsze i gorsze dni, w których poszukujemy czasu refleksji i jednoczesnego odpoczynku.

Autorka Silvia Soler

Autorka książki „Starzy przyjaciele” pochodzi z Katalonii. Pisze i pracuje w zawodzie dziennikarski. Fabuła jej powieści „39+1” stała się podstawą do stworzenia serialu telewizyjnego. Silvia Soler jest nagradzana i doceniana wśród szeregu międzynarodowych czytelników.